Co powstrzymuje Cię przed podejmowaniem działania?

Co powstrzymuje Cię przed podejmowaniem działania?

 

dzialanie (2)Jest kilka czynników, które powstrzymują nas przed podejmowaniem działania. Dziś przedstawię Ci dwa z nich. Jest to nastawianie i utracone szanse.

Nastawienie – wszystko co się dzieje w naszym życiu, czy to okoliczności, ludzie, sytuacje, sami sobie przyciągamy. Przyciągamy do siebie to, w co wierzymy naprawdę. Najczęściej jest tak, że ludzie nie wiedzą czego chcą, ale bardzo dobrze orientują się na tym, czego nie chcą. Myślimy o tym czego „nie chcemy”, tak mocno, że to staje się rzeczywistością. Przyciągamy do swojego życia wszystko to, na czym się koncentrujemy. To na czym się koncentrujesz w swoim życiu, masz tego więcej. Jeżeli bardziej koncentrujesz się na pozytywnych rzeczach, to masz więcej pozytywnych rzeczy, a jeśli na negatywach to masz negatywy. Jeżeli będziesz mieć pozytywne nastawienie, wtedy oddasz swoją energię działaniom, które będą zbliżały Cię do sukcesu.

Nikt nie może powstrzymać człowieka, który ma odpowiednie nastawienie do osiągnięcia wyznaczonego celu. Nikt nie pomoże człowiekowi ze złym nastawieniem.
/Tomas Hewerson/

  Nie ma takiej możliwości, abyś robił to, co do tej pory i szedł na przód. Trzeba zacząć od zmiany nastawienia.

Utracone szanse  – skupiamy uwagę na tym, co by było gdybym ja kiedyś, zrobił to, czy tamto, spotkał się z tym człowiekiem. Gdzie bym teraz był, co by się w moim życiu zdarzyło, gdybym dostał szansę z przeszłości. Takie „gdybanie, co by było gdybym” wykorzystał szansę z przeszłości nic nie pomoże. Myśląc takimi kategoriami, zamykasz się na to wszystko, co jest teraz i co jest przed Tobą. Nie ważne co to byłaby za szansa, nie wolno się na niej koncentrować. Koncentrowanie się na przeszłości nic nie zmieni – to już było. Warto się zastanowić nad tym, że może ta utracona szansa nie była dla Ciebie, tylko dla kogoś innego. Skoncentruj się na tym, co jest teraz i na tym, co przed Tobą, bo na to masz wpływ. Jesteś w stanie zrobić wszystko ze swoim życiem. Gdy jedne drzwi do szczęścia się zamykają, inne się otwierają. Tylko musisz przestać patrzeć na zamknięte drzwi i dostrzec te, które się otwierają.

Naucz się słuchać, okazja (szansa) puka czasami bardzo cicho. 

dzialanieOtwórz się na wszystkie szanse, które Cię spotykają i przyjmuj je do siebie, bo jeśli zamkniesz się – to nic nie zauważysz. Pamiętasz powiedzenie, że „pieniądze leżą na ulicy” – trzeba tylko się po nie schylić 🙂 To są właśnie szanse – trzeba je umieć dostrzec. Dla tych, którzy mają odpowiednie nastawienie i chcą coś osiągnąć, potrafią zamienić szansę w pieniądze i realizują swoje cele. Wykorzystują okazję jaka się nadarzyła.

Nie marnuj szans, które do Ciebie przychodzą. Bo wykorzystane szanse mnożą się, a lekceważone umierają.

A jak jest u Ciebie z podejmowaniem działania? Podziel się w komentarzu, będzie mi bardzo miło 🙂

Zdjęcia dzięki uprzejmości Stuart Miles i nuttakit – FreeDigitalPhotos.net

baner

Nawigacja