Czy trzeba mieć szczęście aby odnieść sukces?

Czy trzeba mieć szczęście aby odnieść sukces?

 

szczescie w zyciu
Zdjęcie dzięki uprzejmości imagerymajestic – FreeDigitalPhotos.net

Jak to jest w życiu z tym szczęściem? Czy trzeba je mieć, aby coś osiągnąć? Czy zdarza Ci się myśleć lub mówić w taki sposób: Szczęście miał i tyle, farciarz, udało mu się, głupi ma zawsze szczęście. Jeżeli są takie myśli to najczęściej dotyczą to osób, które nie odnoszą sukcesów. W związku z tym jak nie odnoszą sukcesów, to wydaje im się, że inni, żeby mogli odnieść sukces, musieli po prostu mieć farta. To się nie zdarza tak normalnie, skoro ja nie odnoszę sukcesów i mi się nie udaje, to tutaj musiało być coś nie tak. Coś musiało się zadziać takiego, co mu pomogło, a pewnie „plecy miał” 😉 lub coś innego co pozwoliło mu odnieść sukces. Przykre to jest, ale tak się zdarza.
Problem polega na tym, że nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jaka była droga tych ludzi, którzy odnieśli sukces, jakikolwiek by to nie był. Nie widzimy ludzi w drodze do sukcesu. Najczęściej widzimy ich jak odbierają nagrody. Jeśli jest to osoba, którą znamy i nie podejrzewaliśmy jej, że odniesie sukces i jej się udało, a nam nie – przychodzą nam do głowy dziwne myśli, skąd ten sukces. Nie widzimy tych ludzi, kiedy są w pocie czoła, gdy ciężko pracują, kiedy się smucą, kiedy przegrywają, kiedy upadają i podnoszą się, ponoszą porażki, jest im ciężko. Nie widzimy tych ludzi w akcji.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces musisz nauczyć się koncentrować na determinacji, samodyscyplinie – są to te cechy, które będą determinowały to, czy osiągniesz sukces, czy nie. Ludzie, którzy odnoszą sukcesy, nie odnoszą ich od tak. To nie jest tak, że każdego dnia sprzyja im fortuna, mają szczęście i dlatego im się powidło w życiu. Często ponoszą porażki, często upadają w drodze do sukcesu.

Przykładem może być: Walt Disney. Jego pierwsza fabryka snów zbankrutowała. To nie spowodowało, że się poddał. Henry Ford zanim został liderem rynku samochodów swoich czasów – 5 razy zbankrutował. To on powiedział, że „porażka to jedynie szansa na lepsze zaczęcie od nowa”. Właśnie tak powinniśmy traktować każdą porażkę.

Czy zadawałeś sobie kiedyś takie pytania: Jak to jest, że jednym ludziom się lepiej powodzi, a innym gorzej? Jedni mają więcej pieniędzy, a inni mniej? etc. Te pytania nurtowały ludzi od zawsze. Żyjemy w czasach, gdzie znamy już odpowiedzi na te pytania. Napisano już „setki” książek na ten temat. Jednym z przykładów może być „Secret”. Odpowiedź jest prosta. Jeżeli odkryjemy, co takiego robią ludzie, którzy odnoszą sukces, jakie podejmują działania i będziemy się od nich uczyć – to prędzej czy później osiągniemy taki sam sukces 😉
Częstym błędem jest kroczenie tylko własną drogą. Jeżeli nie mamy w sobie odpowiedniej siły, nie jest pewne, że nam się uda. Dobrze jest wybrać drogę przetartą i nie błądzić po omacku. Zobacz co inni robią, jak działają. Uczenie się od najlepszych to najlepsza droga do sukcesu. Nie chodzi tu o dosłowne powielanie, bo każdy człowiek jest inny. Chodzi o naukę – to przyspiesza sukces. Czasem wystarczy ukierunkowanie na odpowiednie działanie. Często nie osiągamy sukcesu z dwóch powodów – cały czas robimy to samo lub nie podejmujemy działania. A co powstrzymuje Cię przed podejmowaniem działania? Jednym z nich jest nastawienie, ale nie o tym dziś chciałam pisać.

Niestety są osoby, które wciąż uważają i sami siebie przekonują, że jednak nie mają szczęścia. Mało tego, bardzo często wyobrażają sobie, że szczęście, to zbieg różnych przypadkowych okoliczności – i to nazywają szczęściem.
Między przypadkiem, a szczęściem jest spora różnica. Dlaczego? Dlatego, że przypadek jest to wygrana na loterii. A szczęściu można pomóc 😉 Szczęście można kontrolować. Praca, czyli działanie oparte o odpowiednią wiedzę i świadomość tego gdzie jestem dzisiaj i dokąd zmierzam. Posiadanie planu na to, żeby to osiągnąć – to jest szczęście, a nie zbieg przypadkowych okoliczności.

Co to jest prawdziwy sukces?

 

Sukces to nie tylko bogactwo i sława. Sukces to przede wszystkim wytrwałe przejście przez życie. Dla każdego człowieka znaczy coś innego. Jeśli zatem Twoim sukcesem jest dobre życie – już osiągnąłeś swój sukces.

Mój SUKCES:

S – spokój sumienia – nie może być mowy o prawdziwym sukcesie bez spokoju sumienia.
U – udane życie osobiste i rodzinne – najważniejsze, aby mieć kogoś, na kogo naprawdę możesz liczyć.
K – kariera zawodowa – praca dająca zadowolenie i rozwój.
C – czas dla siebie
E – energia – życie pełne energii, entuzjazmu, radości.
S – styl – możliwość otaczania się rzeczami i różnymi wydarzeniami, które sprawiają nam przyjemność, cieszą nas, a wymagają nakładów finansowych. Pieniądze są nam potrzebne. Miłość do pieniędzy jest zła. Pieniądze same w sobie są środkiem wymiany i rodzajem energii.

Tylko takie życie jest prawdziwie spełnionym jeśli zawiera elementy równowagi i dba o najważniejsze obszary naszego funkcjonowania o ciało, emocje, intelekt i o ducha. Dlatego warto starać się, aby nadać mu taki kształt 🙂 Możesz mieć życie takie jakie naprawdę chcesz.

Mam w sobie wszystko czego potrzebuję, aby realizować wszelkie pragnienia.

Czy w życiu trzeba mieć szczęście, aby coś osiągnąć? Jakie jest Twoje zdanie? Komentarze mile widziane 😉

baner

Nawigacja