Czy warto marzyć?

Czy warto marzyć?

 

Image courtesy of Susie B at FreeDigitalPhotos.netKażdy człowiek ma prawo do marzeń. Każdy może je spełniać. Ludzie, którzy marzą są bogaci duchowo. Ich życie ma sens. Kto marzy odnosi sukces i jest spełniony.

Przecież marzenia to cele. A cele to marzenia z datą ich spełnienia. Idąc z marzeniami przez życie pokonamy każdą drogę, każdą przeszkodę. I jak będziemy wytrwali to osiągniemy swój cel.

Marzenia pokonają każdą odległość, a wytrwałość zdobędzie każdą górę

Tylko często ludziom brakuje wiary we własne możliwości. Brakuje im wiary we własne marzenia. Wydaje im się, że ich marzenia są „głupie”. A przecież żadne marzenie nie jest głupie. Głupie jest tylko podejście do marzeń.

Coraz więcej ludzi boi się także reakcji innych, boi się krytyki – co ludzie powiedzą, co sobie o mnie pomyślą. Boją się, że zabraknie im wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Szybko poddają się bez walki. Boją się zmian i ryzyka.

Boją się poszerzać swoją strefę komfortu. Odczuwają strach przed porażką i rozczarowaniem. Takie pesymistyczne podejście powoduje, że czasem czujemy się  niezadowoleni z siebie i niespełnieni. Tylko nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że może być zbyt późno na realizację swoich marzeń.

Marzenia są warte wszystkich wyrzeczeń, starań oraz pracy włożonej w ich realizację. Z pewnością wiele osób starszych żałuje, że nawet nie spróbowali zrealizować swoich marzeń, żeby być szczęśliwymi i zadowolonymi ze swojego życia.

Nie bójmy się marzyć! Na marzenia nie musi być za późno

A jak to było u mnie…

Zawsze bałam się realizować swoje marzenia. Bałam się tego, że sobie nie poradzę. Wydawało mi się, że marzenie jest za WIELKIE i że szybko zrezygnuję. Myślałam, analizowałam i wyolbrzymiałam problemy jakie mogą mi się przydarzyć. Zawsze chciałam coś zrobić, myślałam jak to zrobić i bałam się wystartować – ruszyć z miejsca.

Dlaczego warto marzyć?

 

Uważam, że myśli są najważniejsze i mają ogromny wpływ na nasze życie. Jestem tym kim myślę, że jestem.

Ja i moja córka

Zdałam sobie sprawę z tego, że moje myśli prowadzą mnie w złym kierunku, że samo myślenie nic nie wnosi w moje życie. Czas przestać tylko myśleć, czas zacząć działać!

Zmieniłam sposób myślenia na tyle, że teraz mogę realizować krok po kroku, nawet te moje WIELKIE marzenia. Teraz wiem jak potężne są myśli, jak mogą nam przeszkadzać w osiąganiu celów, ale mogą nam również pomóc.

Realizuję swoje marzenia, które długo „siedziały” w mojej głowie. Jestem żywym dowodem na to, że da się przestać tylko myśleć, ruszyć z miejsca i zrobić coś dla siebie.

Tym dowodem jest między innymi ten blog na, którym jesteś. Interesuję się własnym rozwojem, różnymi stylami życia i chcę się w tym realizować. A dzięki temu mogę pomóc innym. Udało mi się „wystartować” i Tobie również się uda jeśli masz z tym problem 😉

Dowodem jest również moja córeczka, na którą czekaliśmy bardzo długo. Warto marzyć, myśleć pozytywnie i wierzyć, że marzenia staną się rzeczywistością 😉

Zamień swoje marzenia na cele, ustal plan działania i realizuj je krok po kroku. Metodą małych kroków. Codziennie rób coś, cokolwiek, co przybliży Cię do postawionego celu. 

Rozwijaj się i ciesz się życiem. „Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie…”

Życzę Tobie przede wszystkim powodzenia, WYTRWAŁOŚCI i wielu małych sukcesów na drodze realizacji swoich własnych marzeń i celów. Najlepszy czas jest teraz! Zrób to dopóki masz czas!

Oto moje motto:
Żyję po to, aby pod koniec życia powiedzieć: miałam fajne, udane życie. Jestem zadowolona.

A ty co o tym myślisz, czy warto marzyć?

Proszę zostaw komentarz, to daje mi niesamowitą inspirację, aby tworzyć więcej, a tym samym pomagać innym 🙂

Źródło zdjęcia: freedigitalphotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja