Jak radzić sobie z negatywnymi myślami?

Jak radzić sobie z negatywnymi myślami?

 

Negatywne myśli wynikają z negatywnego stanu emocjonalnego. O emocjach pisałam w kilku artykułach. Między innymi w artykule Jak uwolnić się od negatywnych emocji. Metoda SEDONA i Jak rozpoznawać swoje uczucia i emocje?

Negatywne emocje i negatywne myśli idą razem w parze. Jeśli karmimy się i pozwalamy negatywnym emocjom trwać długo, w naszej głowie pojawia się coraz więcej negatywnych myśli. Gromadzą się i kumulują. Ludzie, którzy ciągle skupiają się na tym, na co nie mają wpływu, czują się bezsilni.

A wystarczy, że …

Będziesz wdzięczny za to, co już masz
Będziesz cieszył się z małych rzeczy

Opowiem Ci pewną historię.

wilkiPewien stary Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:

– Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka.

Walczą dwa wilki:

Jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę i poczucie wyższości.

Drugi radość, zadowolenie, zgodę, pokój, miłość, nadzieję, akceptację, chęć zrozumienia, hojność, prawdę, życzliwość, współczucie i wiarę.

Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.

Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:

– Dziadku, a który wilk wygra?

– Ten, którego nakarmisz – odpowiedział stary Indianin.

A Ty którego wilka dziś nakarmisz?

 

Wdzięczność, działanie i radość powodują, że nie mamy czasu na zamartwianie się, a tym samym na gromadzenie w sobie negatywnych myśli. Każdy powód jest dobry, aby się z niego cieszyć. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale jest to bardzo ważne. Z pewnością w każdym dniu znajdzie się chociaż jedna mała rzecz, za którą powinieneś podziękować i się z niej cieszyć.

Jeśli jakaś sytuacja wyprowadziła Cię z równowagi i czujesz złość. Zadaj sobie pytania: Co w tej sytuacji widzę dobrego? Czego mogę się nauczyć? Znajdź pozytywy danej sytuacji. Spowoduje to, że zaczniesz działać i pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Teraz jestem żywym przykładem na to, że można radzić sobie negatywnymi myślami. Już ich nie pielęgnuje w sobie, jak kiedyś. Cieszę się każdą chwilą i tym co mam. Za to, że mogę oddychać, że mam co jeść, że jestem zdrowa, za każdy uśmiech innych, za radość i za słowa „Kocham Cię nad życie” mojego dziecka. Mogłabym tak wymieniać bez końca 😉

Cieszę się z życia i z małych rzeczy, działam – robię to co lubię i dlatego nie mam czasu na pielęgnowanie negatywnych myśli. Oczywiście czasem się pojawiają, bo to normalne, ale nie daje im szansy trwać zbyt długo. Włączam ulubioną muzykę i przypominam sobie to, co mnie dobrego dziś spotkało. Wypróbuj działa 😉

Pakiet medyczny na rokA oto efekt:

W tym roku wygrałam 3 główne nagrody:

1. 4 warsztaty online z serii: Uwolnij Swoje Wewnętrzne Dziecko i Zacznij Żyć Pełnią Życia o wartości 188 zł – 17.03.2014 r.

2. Bilet na seminarium Randy’ego Gage’a GO BIG OR GO HOME o wartości 1230 zł – 24.03.2014 r.

3. Pakiet medyczny na rok o wartości 780 zł dokładnie w dniu wczorajszym 08.09.2014 r.

Warto myśleć o rzeczach pozytywnych, dziękować za nie i czerpać radość z małych rzeczy, a pojawią się te WIELKIE. Wszystko to powoduje, że działamy i dzięki temu zmienia się życie. Czego z całego serca Ci życzę i zapraszam do komentowania.


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja