Najlepszy prezent

Najlepszy prezent

 

Czas przedświąteczny jest pełen zamieszania, gonitwy w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Zastanawiamy się co kupić, czy prezent się spodoba. Dla większości osób to czas prezentów. Ale czy to jest najważniejsze? Jest to czas pojednania, wybaczenia, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim czas poświęcony najbliższym.

Poniżej udostępniam film z ciekawego eksperymentu, który przeprowadziła Ikea. Jest to co prawda również lokowanie produktu, ale dla mnie największą wartość miał sam eksperyment. Ten film jest potwierdzeniem mojego podejścia do prezentów i do wychowania dzieci, co nie zawsze w gronie najbliższych i znajomych cieszy się powodzeniem.

Nie wszyscy rozumieją, że NIE najważniejsze są zabawki. Są ważne, ale nie najważniejsze. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest czas poświęcony dzieciom.

Przez to, że pracuję w domu znajomi i rodzina, myślą i często mówią mi tak: Ty nie pracujesz i zobaczysz jak to jest jak pójdziesz do pracy, już nie będziesz miała tyle czasu i sił. Z pewnością włączysz na cały wieczór bajki dla „świętego spokoju”. Nie wszystkim da się wytłumaczyć, że nie zawsze trzeba pracować na etacie, że są też inne formy zarobku.

Cały czas dążę do tego, abym miałam jeszcze więcej czasu dla mojej rodziny. Aby mój biznes się ustabilizował, gdzie mogę go doglądać i zarabiać wtedy kiedy fizycznie nie poświęcam czasu na pracę, śpię, czy bawię się z córeczką. Dzieci potrzebują dużo uwagi, ciepła i miłości. Właśnie taką możliwość daje mi praca przez internet.

Po ostatnim szkoleniu internetowym organizowanym przez Łukasza Mielewskiego, dał mi do myślenia wykład Piotra Majewskiego. Zadał on 5 pytań, które warto sobie często samemu zadawać.

1. Czy pracujesz żeby żyć, czy żyjesz żeby pracować?
2. Czy ważne rzeczy (praca) nie przesłaniają Ci najważniejszych (rodzina, życie osobiste)?
3. Czy to co robisz zawodowo i to w jaki sposób pracujesz pozwoli Ci poświęcać więcej czasu na rzeczy najważniejsze?
4. Czy Święta i inne uroczystości rodzinne spędzasz z bliskimi czy pracując/zamartwiając się pracą?

I na koniec (możesz się podzielić, jeśli publiczna deklaracja pomoże Ci dotrzymać zobowiązania):

5. Co powinieneś zmienić już od stycznia, aby za rok odpowiedzi były lepsze?

Są w życiu rzeczy ważne. I są rzeczy najważniejsze. Ja chcę zajmować się rzeczami najważniejszymi – chcę mieć jeszcze więcej czasu dla moich bliskich. I to jest jeden z moich celów na 2015 rok. A jaki jest Twój cel? Co dla Ciebie w życiu jest ważne, a co najważniejsze? Podziel się tym w komentarzu.

Zdjęcie dzięki uprzejmośc photostock– freedigitalphotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja