Narzekanie

Narzekanie

 

Narzekanie to jeden kilku niewidocznych zatruwaczy życia. Narzekamy na wszystko, na brak pracy, na szefa, na to, że życie jest ciężkie i niesprawiedliwe. Jest nam za zimno – narzekamy, jest nam za gorąco – też narzekamy. Żyjemy w dobie Internetu i szybkiego postępu, gdzie życie powinno być łatwiejsze, a i tak narzekamy. 

Narzekanie ma negatywny wpływ zarówno na umysł jak i na ciało. Za każdym razem powtarzasz coś negatywnego i wierzysz w to coraz bardziej. W końcu to wszystko, staje się Twoją rzeczywistością. To samo odnosi się do czegoś pozytywnego. Powtarzasz i masz tego więcej. Czy to negatywnego, czy pozytywnego.

Wszyscy znamy ludzi, którzy skarżą się cały czas. Nic się nie zmieni, tak długo, jak przestaną narzekać.

Mam kuzyna, który wraz z żoną całe życie narzekali. Jest dużo starszy ode mnie i jeszcze jako dorastająca dziewczyna, słyszałam od nich jak to jest im źle. Ciągle narzekali na brak zdrowia i ciągle byli chorzy.

Tak naprawdę, niczego im nie brakowało. Mieli pracę, piękny dom z ogrodem i dwie córki. Na mdłości mnie zbierało, jak słyszałam, że kuzyn ma nas odwiedzić, bo tematem rozmów były choroby. Zastanawiało mnie to, dlaczego oni cały czas chorują.

Teraz wiem, że przyciągali to do siebie – narzekając na brak zdrowia i doszukując się chorób. Nakręcali wszystkich dookoła. Jak się z nimi przebywało, można było u siebie znaleźć „milion” chorób.

Na moje i mojej rodziny szczęście, wyprowadzili się do dużego miasta tylko dlatego, żeby mieć blisko do różnych klinik. Zabrakło im wdzięczności za wszystko co mieli, a narzekanie w niewidoczny sposób zatruwało ich życie. Naprawdę życie bez takich osób jest o wiele spokojniejsze 🙂

Jak przestać narzekać?

 

Kiedy narzekasz bardziej się denerwujesz. To zabiera Ci dużo energii. Przestając narzekać skupiasz energię na tym, co już masz. Zaczynasz to doceniać.

Naucz się podziwiać i dziękować Bogu za te rzeczy, które już masz. Obiecuję Ci, jeśli przestaniesz narzekać, a zaczniesz regularnie dziękować, zaczniesz przyciągać więcej pozytywnych ludzi i doświadczeń do swojego życia.

Na początek zacznij kontrolę od narzekania przez cały dzień. Później 2 dni, 3 dni, aż do momentu, w którym przestaniesz narzekać. Jeśli jeden dzień wydaje Ci się za długi, to zacznij powstrzymywanie się od narzekania, tylko przez jedną godzinę i wydłużaj stopniowo.

Jeśli złapiesz się na narzekaniu, zacznij wszystko od nowa. Nie poddawaj się i próbuj dalej. Przekonasz się, jak warte jest to poświęcenia 🙂

Ostatnio zaczęłam czytać książki Beaty Pawlikowskiej. Beatę znałam z radia ZET, gdzie prowadzi swój program. Jej głos (bynajmniej dla mnie) jest magiczny. Nie wiedziałam, że pisze tak świetne książki. Beata dołącza do grona moich ulubionych autorów.

Jak do tej pory w każdym jej słowie, widzę sens. Każda jej myśl – tak jakby była moją myślą. Poniżej pozwoliłam sobie na przytoczenie słów, które idealnie oddają to, co chciałam przekazać. Sama, bym lepiej tego nie napisała:

Nie narzekaj,
że życie jest ciężkie i niesprawiedliwe

Życie jest sprawiedliwe
daje ci dokładnie to, o co prosisz

Jeśli prosisz o bagno, wkrótce w nim ugrzęźniesz
Jeśli koncentrujesz się na nienawiści, zaraz cię otoczy
Jeśli dusisz się w zazdrości, szybko w niej utoniesz
Jeśli litujesz się nad sobą, pomnażasz smutek
Jeśli jesteś wściekła, że inni mają więcej, gniew cię zabije

Im więcej masz w duszy żalu i rozgoryczenia,
tym bardziej żałosne będzie twoje życie

Sprawdź czego jest w tobie najwięcej

Zobacz ile jest w twoich myślach dobra i miłości
szacunku, radości, uśmiechu,
pozytywnego myślenia
życzliwości,
chęci zmiany,
odwagi
i gotowości do wysiłku

Wszystko, co masz w życiu,
wypływa z ciebie

Jesteś projektorem,
który wyświetla swój własny film

Im bardziej będziesz pozytywnie nastawiony
skoncentrowany na tym, co ważne
życzliwy dla siebie i innych,
tym więcej pozytywnej siły
przyciągniesz do siebie

Im więcej dobra stworzysz,
tym więcej dostaniesz od życia

 

Bo w życiu masz dokładnie to,
co wypełnia twoje myśli

/Beata Pawlikowska/

Karmisz się myślami negatywnymi – Twoje życie się nimi wypełnia. Jeśli karmisz się myślami pozytywnymi – Twoje życie wypełnia się pozytywami. Życie jest piękne – tylko naucz się patrzeć w odpowiednim kierunku. Musisz też wytężyć słuch, a usłyszysz tego więcej – życie jest piękne, życie jest piękne, życie jest piękne … i rozniesie się jak echo 😉

Proszę zostaw komentarz, to daje mi ogromną siłę i inspirację, aby tworzyć więcej, a tym samym pomagać innym 🙂


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja