Nie bój się zmian

Nie bój się zmian

 

Do tego wpisu zainspirowała mnie moja córeczka. Przechodzi przez taki etap rozwoju, gdzie boi się różnych dźwięków i odgłosów. Ciągle mówi do siebie „nie bój się”. Uświadomiłam sobie, że tak wiele ludzi, boi się, tak jak to małe dziecko – tylko zmiany na lepsze.

W dzisiejszym niepewnym świecie gospodarczym, wiele osób uważa, że ​​są skazani na pracę na etacie. Boją się dokonywania jakichkolwiek zmian zawodowych, zwłaszcza zmiany pracy, której nie lubią. Jeśli jesteś jak wielu innych ludzi na świecie, niezadowolony z pracy – uwierz, że możesz dokonać zmiany.

A dlaczego boimy się zmian?

 

Każda zmiana w naszym życiu, to strach przed nieznanym. Boimy się zmian, a co idzie za zmianami to poszerzenie swojej strefy komfortu. Boimy się tego, że nie damy sobie rady, że inni są od nas lepsi. Boimy się również porażek. Tak zaprogramowany jest nasz mózg, broni nas przed nieznanym.

Nigdy nie bój się porażek, bo właśnie one mogą być kluczem do Twojego sukcesu. Nie cofaj się przed ryzykiem ze strachu, że popełnisz błąd.
/Joe Vitale/

Tak naprawę to strach ma wielkie oczy. Jeśli zaczniemy codziennie robić coś, cokolwiek, będziemy stopniowo poszerzać swoją strefę komfortu i będziemy czuć się bardziej pewni siebie, co przybliży nas do celu.

Naprawdę rozwijasz się tylko wtedy, gdy nie masz poczucia komfortu.
/Harv Eker/

 

Jak pokonać lęk?

 

zmiany na lepszeCo czujesz jak czytasz te słowa: nie bój się? Z pewnością odczuwasz lęk i słyszysz „bój się” – prawda? Twój mózg nie słyszy słowa „nie”. Dlatego powiem Ci, zmień życie na lepsze. Potrafisz! Jak ja potrafiłam – to TY też potrafisz. Ja wierzę w Ciebie i Twoje możliwości. Każda mała zmiana, tylko konsekwentnie wprowadzana w życie prowadzi Cię do lepszego życia. Teraz Ty musisz uwierzyć w siebie i we własne możliwości, a pokonasz lęk. Myśl również o swoich celach zawodowych. Jeśli widzisz siebie w danej dziedzinie za 10 lat od teraz, to jest to dobry pomysł, aby rozważyć pracę w danym zawodzie. Nie ma sensu zmieniać pracy, której nie lubisz na inną pracę, którą prawdopodobnie też nie polubisz.

Nie marnuj czasu!

 

Najlepszym sposobem osiągnięcia swojego celu jest wziąć życie we własne ręce i nauczyć się zarządzać czasem. Biorąc pod uwagę, co chcesz zrobić ze swoim życiem, dobrze jeśli zaplanujesz swoje działania, dzień po dniu. Tak wiele osób marnuje swój cenny czas na oglądanie seriali, wiadomości po kilka razy dziennie i inne nie wnoszące do życia programy.  A później siedzą w swojej pracy i narzekają, tylko nic nie robią, aby ich życie się zmieniło na lepsze. Po co marnować czas. Czas i tak upłynie, tylko trzeba go odpowiednio wykorzystać, aby żyć pełnią życia. Nie będziesz szczęśliwy, jeśli w to nie uwierzysz i nie zaczniesz go zmieniać. Zawsze znajdzie się coś, co jest za wcześnie lub już za późno...

Sprawdź swoje umiejętności

 

Innym sposobem na łatwiejszą zmianę kariery jest zastanowienie się, czy Twoje umiejętności są wystarczające. Czy potrzebujesz dodatkowej wiedzy, by zmiana kariery była możliwa. Jeśli tak, to musisz  pomyśleć nad dodatkowym kursem lub szkoleniem, jednocześnie pracując. Ważne jest również to, abyś nie podjął drastycznych kroków, takich jak rzucenie aktualnej pracy, zanim nie będziesz miał jasnej sytuacji. Jednak jeśli Twoje umiejętności są wystarczające, masz więcej możliwości. Może to stać się realne, jeśli do tego dążymy. Sami musimy wiedzieć, czego naprawdę chcemy.

Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak blisko sukcesu byli, kiedy się poddali. 
/Thomas Edison/

Życie jest zbyt cenne, aby je marnować w pracy, której się nie lubi. Pracując w obecnej pracy masz szansę, zrobić wszystko, aby przygotować się do zmian na lepsze. Tylko trzeba ruszyć z miejsca, w którym jesteś i przełamać się. Nie warto w miejscu stać.  Dąż do tego, aby robić to, co cię pasjonuje. Nie bój się zmian. Zmień życie na lepsze!

Są to wskazówki z mojego doświadczenia. Słowa „nie bój się” mają na mnie coraz mniejszy wpływ. Życzę Ci tego oraz determinacji i wytrwałości jaką ja mam teraz. Komentarze mile widziane 🙂

Zdjęcie dzięki stronie freedigitalphotos.net

 

Nawigacja