Ela Obara


Cześć,

Nie przepadam za oficjalną wersją mojego imienia 🙂 Jestem po prostu Ela i jest mi bardzo miło, że jesteś na moim blogu 😉 Rozgość się.

Jak rozwój osobisty stał się moją pasją. Jak to się zaczęło … ?

Pochodzę z rodziny, gdzie nie było wsparcia, ani zrozumienia. Między innymi brak wiary, ciągłe wyrzuty i niedocenianie rodziców spowodowały, że winiłam ich za wszystkie swoje niepowodzenia.

Pojawiały się dodatkowo inne negatywne emocje, między innymi gniew, żal, złość, które przerodziły się w bunt. Nie poznawałam czasem samej siebie. Negatywne emocje powodowały również to, że zaczęłam czuć się winna, zamykałam się w sobie i byłam coraz bardziej nerwowa.

W sierpniu 2004 roku miałam zaplanowany ślub. Wtedy jeszcze narzeczony, był moim jedynym wsparciem. 5 miesięcy przed naszym ślubem zmarła moja mama na raka żołądka. Nie wiedzieliśmy co mamy robić. Po kilku poradach wesele odbyło się. Myślałam, że teraz już będzie tylko lepiej …


Londyn

W 2006 r. wyjechałam z mężem do Londynu w nadziei na lepsze życie. Po 13 miesiącach wróciliśmy do Polski z nie najlepszymi wspomnieniami. Miałam tam wypadek w pracy.


Niki

Do tego przeszłam przez długą drogę starania się o dziecko … wszystko to trwało 5 lat. Problemy zaczęły się już na etapie zajścia w ciążę, później przeszłam przez 2 poronienia, ciąża mnoga z trojaczkami i walka o życie jednego z tej trójki. Przeżyła tylko ona. Nasza córeczka Nikola.

W sumie straciliśmy 4 dzieci.

To był bardzo ciężki okres w moim życiu. Bardzo często i długo szukałam odpowiedzi na pytanie: dlaczego to wszystko spotyka właśnie mnie? Żyłam z niskim poczuciem własnej wartości i dręczyłam się negatywnymi myślami, typu „nie uda mi się”, „jestem do niczego”, „inni są ode mnie lepsi” itd… Życie uciekało mi przez palce, a ja żyłam przeszłością.


Nie chciałam, aby tak dalej wyglądało moje życie i zaczęłam szukać rozwiązań.

Zaczęłam interesować się rozwojem osobistym i psychologią. Zaczęłam od książek, bo bardzo lubię je czytać. Słuchałam audiobooki, oglądałam różne inspirujące filmy. Brałam udział w kursach, szkolenia, webinarach, zarówno on-line jak i na żywo. I stało się to moją pasją.

Od tego czasu wszystko się zmieniło …

Zaczęłam pracę nad sobą i moje życie nabrało kolorów. Poczułam, że chcę czegoś więcej. To moje życie i mam je jedno. Chcę przeżyć je jak najlepiej.

Pomimo nie najlepszych doświadczeń życiowych nie poddałam się, wzięłam życie w swoje ręce, żyję tu i teraz i cieszę się każdą chwilą, która jest mi dana.

Realizuję swoje marzenia i przez to moje życie staje się coraz lepsze i ciekawsze. Łączę moje zainteresowania z wiedzą, którą zdobyłam i cały czas zdobywam. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na blogu. Uczę się od najlepszych, cieszę się każdą chwilą w życiu, każdym postępem.

Wiem ile zależy od wsparcia, więc skoro czytasz moją historię, wiedz o tym, że chcę dać Ci – moje wsparcie, moją wiedzę i doświadczenie. Chcę Cię zainspirować do kreatywnego pełnego pasji życia. Jak również do zmiany jakości swojego życia, do realizowania swoich marzeń i do działania.

Z córeczką Nikolą

Nie wiń za nic nikogo w swoim życiu:
dobrzy ludzie dają szczęście,
źli doświadczenia,
najgorsi ludzie dają Ci dobre lekcje,
a najlepsi – dobre wspomnienia
.


Ela Obara

Inspiruję inne kobiety do zmian, kreatywnego i pełnego pasji życia. Do sztuki tworzenia własnej palety barw życiowych, aby same mogły malować życie tak jak chcą, sprawiając, że stanie się arcydziełem. 

Wiem, że jest wiele osób, które mają podobne problemy, które ja miałam. Piszę to po to, abyś wiedziała, że jestem takim samym człowiekiem jak Ty. Mam te lepsze i te gorsze dni, a czasem problemy. Chcę pokazać Ci, że można zmienić swoje życie, realizować swoje pasje i marzenia. Jestem na to najlepszym przykładem. Jak mawiał Winston Churchill: Nigdy przenigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń!


Obecnie łączę zamiłowanie do rozwoju osobistego z rysowaniem i nauką fotografii. Głównie rysuję notatki wizualne, czyli zajmuję się sketchnotingiem. Zarówno rysunek jak i fotografia to marzenia z dzieciństwa.

Na marzenia nigdy nie jest zbyt późno!

Na blogu sukcesywnie będą pojawiać się własnoręczne rysunki i notatki wizualne, aby jeszcze bardziej wzmocnić swój przekaz. Wierzę, że będą pomocne.

Rysuję również notatki wizualne ze szkoleń, webinarów, kursów on-line, tworzę rysunki do różnych projektów np. do e-booków, książek.

Jeśli jesteś zainteresowany notatką wizualną z własnego szkolenia, kursu czy webinaru skontaktuj się ze mną.

Więcej informacji i moich prac TUTAJ


Bukiet ze słodyczy

W wolnych chwilach dla relaksu robię bukiety ze słodyczy i kartki okolicznościowe, jako prezenty dla rodziny i znajomych. Przyjemne z pożytecznym 🙂

Interesuję się również zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia, bardzo lubię eksperymentować w kuchni. Interesuję się też, kosmetyką, w szczególności stylizacją paznokci.


Oto moje motto:
Żyję po to, aby pod koniec życia powiedzieć: miałam fajne, udane życie. Jestem zadowolona.


A teraz chciałam Ci jeszcze o czym powiedzieć. W 2018 roku w maju zostałam mamą po raz kolejny. Mam drugą córeczkę Lenkę.
Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie jeszcze przez jakiś czas.

Pobieram bezpłatnego ebooka TERAZ!