Witam Cię serdecznie i jest mi bardzo miło mi, że jesteś na moim blogu 😉

Ela ObaraNie przepadam za oficjalną wersją mojego imienia 🙂 Jestem po prostu Ela.

Moim marzeniem zawodowym była praca biurowa i z tym zawodem wiązałam swoją przyszłość. Ukończyłam ekonomię.

Rozwój osobisty stał się moją pasją. Jak to się zaczęło … ?

Pochodzę z rodziny, gdzie nie było wsparcia, ani zrozumienia. Jak poszłam na studia, rodzice ciągle powtarzali mi „po co ci studia i tak do niczego ci się nie przydadzą”. Nie przydały się, bo oprócz stażu, nie pracowałam w tym zawodzie. Ciężko mi było pogodzić się z tym, dlatego że sama na nie zapracowałam.

Dla innych moja rodzina była wzorem do naśladowania, ale to były tylko pozory. Nie miałam prawdziwego dzieciństwa i młodości. Między innymi brak wiary, ciągłe wyrzuty i niedocenianie rodziców spowodowały, że chciałam odciąć się od nich na dobre. Żywiłam do nich niechęć i winiłam ich za wszystkie swoje niepowodzenia.

Pojawiały się dodatkowo inne negatywne emocje, między innymi gniew, żal, złość, które przerodziły się w bunt. Nie poznawałam czasem samej siebie. Negatywne emocje powodowały również to, że zaczęłam czuć się winna, zamykałam się w sobie i byłam coraz bardziej nerwowa. Żyłam w strachu i niepewności.

14 sierpnia 2004 roku miałam zaplanowany ślub. Wtedy jeszcze narzeczony, był moim jedynym wsparciem. 5 miesięcy przed naszym ślubem zmarła moja mama na raka żołądka. Nie wiedzieliśmy co mamy robić. Po kilku poradach wesele odbyło się. Myślałam, że teraz już będzie tylko lepiej …

W 2006 r. wyjechałam z mężem do Londynu w nadziei na lepsze życie. Po 13 miesiącach wróciliśmy do Polski z nie najlepszymi wspomnieniami. Miałam tam wypadek w pracy. Od tego czasu wszystko się zmieniło …

Londyn

London

Do tego przeszłam przez długą drogę starania się o dziecko … wszystko to trwało 5 lat. Najpierw problem z zajściem w ciążę, a jak się udało to przeszłam przez 2 poronienia. W końcu mamy długo wyczekiwaną córeczkę Nikolę. W trzeciej ciąży były trojaczki, a przeżyła tylko ona. W sumie to straciliśmy 4 dzieci.

Niki

Niki okruszek

Nikola

Przez ten ciężki okres mojego życia chodziłam smutna i zła na cały świat. Ciągle zadawałam sobie pytanie dlaczego właśnie mnie to spotyka? Żyłam z niskim poczuciem własnej wartości i dręczyłam się negatywnymi myślami, typu „nie uda mi się”, „jestem do niczego”, „inni są ode mnie lepsi” itd…

Ciągnęło się to przez lata, aż do momentu kiedy zrozumiałam, że to ja mam wpływ na swoje życie i te myśli i wspomnienia z dzieciństwa i młodych lat nie pozwalają mi cieszyć się życiem. Życie uciekało mi przez palce, a ja nadal żyłam przeszłością.

Nie chciałam, aby tak dalej wyglądało moje życie. Szukałam odpowiedzi na swoją sytuację życiową i na pytanie: Dlaczego właśnie ja?

W moim życiu przyszedł taki czas, kiedy poczułam, że potrzebuję zmian. Chcę czegoś więcej. To moje życie i mam je jedno. Chcę przeżyć je jak najlepiej. Pomimo nie najlepszych doświadczeń życiowych nie poddałam się, wzięłam życie w swoje ręce, żyję tu i teraz i cieszę się każdą chwilą, która jest mi dana.

Nikola i Ela

Zaczęłam interesować się psychologią i rozwojem osobistym. Zaczęłam od książek, bo bardzo lubię je czytać. Słuchałam audiobooki, oglądałam różne inspirujące videa. Brałam udział w szkolenia, webinarach, zarówno on-line jak i na żywo. I stało się to moją pasją.

Wiem, że jest wiele osób, które mają podobne problemy, które ja miałam. Piszę to po to, abyś wiedział, że jestem takim samym człowiekiem jak Ty. Mam te lepsze i te gorsze dni, a czasem problemy. Chcę pokazać Ci, że można zmienić swoje życie. Jestem na to najlepszym przykładem.

Nie wiń za nic nikogo w swoim życiu:
dobrzy ludzie dają szczęście,
źli doświadczenia,
najgorsi ludzie dają Ci dobre lekcje,
a najlepsi – dobre wspomnienia 🙂

Zdałam sobie również sprawę z tego, jak potężny wpływ mają myśli na moje życie. Jestem tym kim myślę, że jestem. Od kiedy zmieniłam sposób myśleniazaczęłam realizować swoje marzenia. Najważniejsze, żeby w życiu mieć cele i do nich dążyć, przecież cele to marzenia. 

Jak mawiał Winston Churchill: Nigdy przenigdy nie rezygnujcie ze swoich marzeń! Od dnia urodzenia córeczki, moim największym marzeniem, było dać jej wszystko co mam najcenniejsze – miłość, czas i uwagę. Zwłaszcza w dzisiejszym zabieganym świecie od pracy do pracy – kosztem rodziny.

Realizuję swoje marzenia i przez to moje życie staje się coraz lepsze. Łączę moje zainteresowania z wiedzą, którą zdobyłam i cały czas zdobywam. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na blogu. Uczę się od najlepszych, cieszę się każdą chwilą w życiu, każdym postępem.

Wiem ile zależy od wsparcia, więc skoro czytasz moją historię, wiedz o tym, że chcę dać Ci – moje wsparcie, moją wiedzę i doświadczenie. Chcę Cię zainspirować do zmiany jakości swojego życia i do działania.Ela Obara

Wspieram i inspiruję kobiety i mamy w odkrywaniu swoich możliwości, aby same mogły kreować swoje życie.

Pomagam im pozbyć się blokad mentalnych, aby mogły łączyć swoje role życiowe, rozwijać swoje talenty i pasje i robić to, w czym są naprawdę dobre. A tym samym były wzorem i wsparciem dla swoich dzieci.

Jest to dla mnie niesamowita przygoda i droga rozwoju. Jeśli jesteś zagubiona i szukasz swojej drogi – zapraszam do wspólnej przygody po sukces.

Interesuję się również zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia, bardzo lubię eksperymentować w kuchni. Interesuję się też, kosmetyką, w szczególności stylizacją paznokci.

Oto moje motto:
Żyję po to, aby pod koniec życia powiedzieć: miałam fajne, udane życie. Jestem zadowolona.


Jeśli szukasz inspiracji dla siebie, bądź chcesz się dowiedzieć jak zrobić paznokcie żelowe to:

Blog pazurkowy

Pobieram bezpłatnego ebooka TERAZ!