Plotkowanie

Plotkowanie

 

Plotkowanie to kolejny zatruwacz życia. Kiedy rozmawiasz z kimś i mówisz bądź słyszysz od niego negatywną opinię o kimś innym, jest to plotkowanie. Ci, którzy plotkują, okazują negatywne uczucia. Ty również je okazujesz słuchając ich. W ten sposób nakręcasz się.

Nie da się mówić lub słuchać negatywnych słów, zachowując równocześnie dobre uczucia. Jesteś istotą czującą i negatywne emocje wpływają również na Ciebie.

Ogromna ilość gazet i portali internetowych szczegółowo opisuje życie gwiazd i celebrytów, pokazując w ten sposób, jak wiele z nas kocha plotki.

Ale niewielu z nas zastanawia się nad negatywnymi skutkami plotek. Jeśli dotyczy to gwiazd, plotka często postrzegana jest jako rozrywka i jest częścią show-biznesu. W tym momencie nasuwa mi się pytanie: Jak byś się czuł, gdybyś to TY był przedmiotem plotek?


plotkowaniePlotkując wyrządzamy sobie i innym wielką krzywdę, widząc zło w drugim człowieku.

Wiem, że życie podsuwa mi różne pokusy, ale muszę sobie z nimi radzić, bez szkody dla innych. Wiem również, że nie jest to łatwe, ale jest na to sposób, który się u mnie sprawdza.

Jeżeli przyłapiesz się na plotkowaniu lub słuchaniu plotek, przerwij w pół zdania i powiedz coś dobrego o obgadywanej osobie.

Każdego dnia uświadamiam sobie, że mówiąc coś źle o innych – szkodzę tylko i wyłącznie samej sobie. Nie do mnie należy ocenianie innych osób. Każdy ma swoje życie i traktuję innych tak, jakbym sama chciała być traktowana.

Jeśli czujesz w sobie negatywne emocje, smutek, złość, po tym, co powiedziała Ci druga osoba i czujesz, że mocno Tobą zawładnęły – zmień otoczenie, wyjdź do drugiego pokoju, aby emocje opadły. Przez parę minut wyszukuj rzeczy, które kochasz robić i zajmij się nimi, aż do chwili kiedy poczujesz się lepiej. Mi pomaga muzyka i taniec z córeczką. Emocje opadają niemal od razu 😉

Następnym razem, gdy powiesz o kimś źle – zastanów się, czy to coś zmieni? Na pewno nie na lepsze.

Osoba, którą obgadujesz, często i tak nie ma o tym pojęcia i może w tym momencie miło spędza czas i jest szczęśliwa.

Oczywiście każdemu zdarza się powiedzieć coś o drugiej osobie, ale bez przesady. Szkoda tracić swój cenny czas na plotkowanie. Negatywne emocje towarzyszące podczas plotkowania, wcześniej czy później się na nas zemszczą.

Ciesz się swoim życiem, bo każdą chwilę swojego życia możesz spędzić jak chcesz i możesz robić to, co kochasz. Nie plotkuj, bądź szczęśliwy! Pomyśl o tym!

Zapraszam do komentowania, będzie mi bardzo miło. To daje mi niesamowitego kopa do działania 🙂

Zdjęcie dzięki uprzejmości stockimages – freedigitalphotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja