Prawo przyciągania

Prawo przyciągania

 

Prawo przyciaganiaW ciągu ostatnich kilku lat dużo mówi się prawie przyciągania. Mogliśmy je poznać między innymi z filmu, czy książki „Sekret”. Jeśli chodzi o działanie tego prawa – zdania są podzielone. Jedni uważają, że działa, a inni nie. Najpierw trzeba je zrozumieć.

Twój świat zewnętrzny odzwierciedla Twój świat wewnętrzny. We wpisie Prawo zgodności wspomniałam, że jest odbiciem, tego co jest w Tobie. Co jest w Tobie, jest również wokół Ciebie. Świat jest lustrem, które odbija do Ciebie wszystko to, czym TY jesteś sam.  A Ty jesteś lustrem dla świata. Co dajesz światu, to otrzymujesz. Te dwa prawa ściśle się ze sobą łączą.

Cokolwiek myślisz w swoim życiu i w to wierzysz, to przyciągasz do siebie. Twój umysł, myśli, wizje, emocje i wiara są jak magnes. Współpracują ze sobą i przyciągają wszystko to, na czym się skupiasz. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że oni sami są odpowiedzialni za wszystko, co zdarza się w ich życiu.

Jak zrozumiesz, że przyciągasz do siebie wszystko i będzie skupiał się na tym, co chcesz mieć – będziesz to mieć. Chodzi tu o odpowiednie myśli, nastawienie, niezachwianą wiarę w to, co chcesz otrzymać. Jeśli masz to wszystko, teraz wystarczy poprosić 🙂

Prawo przyciągania to również wiara w spełnienie tego, czego pragniesz. To jak proszenie Złotej rybki o życzenie. Z taką różnicą, że spełnia ona ich nieskończenie wiele. Ona tylko czeka na spełnianie marzeń. Jeśli wypowiadasz swoje życzenia z wiarą w ich spełnienie, pragniesz tego z całego serca cały czas, rybka spełni je.

Tak naprawdę jest to prawo wiary. To tak jak z wiarą w Boga. Jedni wierzą, a inni nie wierzą. Nie widzisz, a wierzysz. Wiara góry przenosi jak to jest napisane w Biblii. A Mark Fisher pisze: „To trochę tak jak ze sceptykiem, który próbuje ustalić swój stosunek do Boga. Jeżeli Bóg istnieje, osiągasz wszystko dzięki swej wierze. Jeżeli zaś nie istnieje, nie tracisz na tym nic”. Wiara jest potrzebna wszędzie.

Dlaczego jest nam tak trudno uwierzyć?

 

Umysł każdego człowieka, szczególnie podświadomość – przez lata – utrwalała słowa i myśli. Każda myśl, każde słowo i zdanie, które usłyszałeś głęboko rzeźbiły Twoją podświadomość. W dorosłym życiu, te wszystkie myśli, stają się obrazami samego siebie. To wszystko zdołało wyrobić w Tobie negatywne, ograniczające przekonania. Takimi przekonaniami może być na przykład to, że nie masz odpowiednich zdolności, ani cech do tego, aby być bogaty, znaleźć drugą połówkę i inne rzeczy, które pragniesz mieć.

Prawo przyciagania1Podświadomy umysł jest odpowiedzialny za wszystkie nasze nawyki i przekonania. Obraz samego siebie jest tak silny, że bez Twojej wiedzy, nieświadomie, staje się Twoim przeznaczeniem. Czy wiesz, że Twój świadomy umysł może skupić się tylko na jednym zadaniu w danym momencie, a podświadomy na ponad 1000 zadań na raz? Dlatego musisz codziennie ćwiczyć swój umysł. Wszystko co musisz zrobić, to czuć i myśleć w określony sposób, a Twoje ostateczne wyniki będą gwarantowane.

Możesz wierzyć lub nie w prawo przyciągania i prawo wiary. To zależy tylko od Ciebie. Jedno jest pewne, wszystko jest w Twojej w głowie. Jest takie powiedzenie – czy myślisz, że możesz, czy nie możesz, to w obu przypadkach masz absolutną rację. Im lepiej się dzieje w Twojej głowie, tym lepiej dla Ciebie i dla wszystkich wokół Ciebie.

Będę wdzięczna za komentarze 🙂

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kookkai_nak i MR LIGHTMAN – FreeDigitalPhotos.net

baner

Nawigacja