Prawo zgodności

Życie rządzi się pewnymi prawami. Na jedne mamy wpływ, na inne nie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z istnienia niektórych z nich. Stosujemy je często nieświadomie.

Dzieje się tak ponieważ prawa te są zupełnie naturalne. Jednym z nich jest prawo grawitacji. Nie myślisz o nim – ono po prostu istnieje. To takie oczywiste. Nawet nie zastanawiasz się jak cudownie jest, że mamy grawitację. Dzięki temu prawu możemy chodzić po ziemi. Nie tracisz czasu na rozmyślanie i żyjesz zgodnie z tym prawem.

prawo zgodnosciAle nie o tym chciałam napisać. Są takie prawa, które można nazwać prawami sukcesu. Przestrzeganie ich jest Twoim wyborem.

Możesz ich przestrzegać lub nie. Na grawitację nie masz wpływu. Jedno jest pewne – jest w nich coś pomocnego w osiąganiu sukcesu i są fundamentem Twojego rozwoju.

Pierwszym prawem jest prawo zgodności

 

Prawo zgodności jest odbiciem, tego co jest w Tobie. Co jest w Tobie, jest również wokół Ciebie. Świat to lustro, które odbija do Ciebie wszystko to, czym TY sam jesteś.  A Ty jesteś lustrem dla świata. Co dajesz światu, to otrzymujesz. Jeśli będziesz naprawdę dobry i życzliwy dla ludzi, których spotkasz na swojej drodze, to dokładnie tacy sami ludzie będą otaczać Ciebie.

Myślisz sobie to idiotyczne. Prawo zgodności jest potężniejsze niż mogłoby Ci się wydawać. Prawo to, nie tylko przyciąga podobnych ludzi, ale również odpycha wszystkich tych, którzy są inni i do Ciebie nie pasują. Podobne przyciąga podobne 🙂 Jest zgodne z Tobą.

Jeśli TY jesteś dobry – dobre staje się również Twoje otoczenie. I na odwrót. Jeśli Twoje otoczenie jest dobre, TY również stajesz się dobry. Prawo to, działa nie tylko na otaczających Cię ludzi, ale również na dobra materialne. Co jest w Tobie, jest to również wokół Ciebie. Oznacza to, że jeśli wewnętrznie jesteś osobą bogatą, wkrótce staniesz się bogatą materialnie.

Teraz zadanie dla Ciebie

 

Zastanów się jakim jesteś człowiekiem. Jak myślisz i traktujesz swoich znajomych? W jaki sposób myślisz i oceniasz ludzi Tobie nieznajomych?

W jaki sposób oceniasz ludzi, w taki sam sposób inni oceniają Ciebie. Jeśli oceniasz innych po pozorach, jesteś fałszywy, to będą Cię otaczać tacy sami ludzie.

Odpowiedz na te pytania szczerze przed samym sobą. Nikt Cię nie słyszy, więc do dzieła 🙂 Tylko w ten sposób poznasz prawdziwego siebie. Czy dokładnie z takimi osobami jak Ty chciałbyś przebywać? Jakimi osobami chciałbyś się otaczać?

prawo zgodnosci 2Jeśli znasz już odpowiedź na te pytania, wyobraź sobie otaczających Cię ludzi właśnie takich jak Ty. Takich jakich sobie wyobraziłeś.

Możesz w to wierzyć lub nie. Masz wybór. Wszystko zależy od Ciebie.

A możesz otaczać się osobami takimi jakimi Ty sam chcesz. Życie jest piękne. Trzeba umieć to dostrzec i wziąć je w swoje ręce.

Od czasu jak zaczęłam stosować to prawo, poznałam tylu wspaniałych osób, które pomagają mi bezinteresownie. Uważam, że coś w tym jest. Jest to coś niesamowitego, ile jest wspaniałych ludzi w tym „okrutnym” świecie. Zacznij żyć zgodnie z tym prawem, a zobaczysz jak odmieni się Twoje życie.

Będę wdzięczna za komentarze 🙂

Zdjęcia dzięki FreeDigitalPhotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja