Przekonania

Przekonania

 

Większość tego, co myślimy i mówimy – to przekonania.

Nasze przekonania decydują o tym, co powinniśmy robić, a co nie. Decydują co jest możliwe, a co nie.  Mogą czynić dany projekt łatwym bądź trudnym.

Dla jednego człowieka dana rzecz może być łatwa, dla innego trudna, a dla Ciebie „piekielnie” trudna.

Wszystko jest w Twojej głowie, zależy od punktu widzenia i nastawienia.

Co tak naprawdę powstrzymuje Cię przed podjęciem działania? Przed życiem jakiego pragniesz? Przed odnalezieniem odpowiedniej drogi życiowej?

 

To Twój system wierzeń na dany temat. Prawdą może być wszystko to, co uznasz za prawdę. Wierzysz w to, co usłyszałeś i słyszysz teraz. Przekonania są rezultatem naszych wcześniejszych doświadczeń życiowych, wpajanych czasami od najmłodszych lat.

Co kryje się pod pojęciem przekonania?

 

Przekonania to prawda i opinia, którą przyjęliśmy o nas samych, o ludziach, o naszym świecie, pieniądzach itd. Jako ludzie mamy opinie na każdy temat. Mocno wierzymy w większość przekonań – jesteśmy nimi zaprogramowani.

Jedne programy, tak jak w komputerze pomagają nam w realizacji naszych marzeń, a inne nam szkodzą i ograniczają.  Mamy przekonania na temat zdrowia, polityki, szkolnictwa, pieniędzy, pracy, rodziny, znajomych i gdy zobaczymy kominiarza, czarnego kota, liczbę 13 i to w piątek 😉

To gdzie znajdujesz sie teraz w Twoim zyciuWszystkie nieporozumienia, wojny zwłaszcza religijne były spowodowane konfliktem przekonań. Za wszelką cenę bronimy swoich przekonań, racji. W obronie własnych przekonań możemy również zrobić wiele złego. Niepotrzebnie, ponieważ przekonania są naszym własnym wyborem.

Nawiązując do cytatu…

Twoje myśli, uczucia i decyzje, które podjąłeś w przeszłości, wpłynęły na to, gdzie jesteś teraz. Jeśli naszym życiem kierują szkodliwe (ograniczające) przekonania – nasze życie nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Jeśli nasze przekonania są „zdrowe”, nasze życie również jest zdrowe, pod każdym względem. Warto o tym pomyśleć 🙂

Jakie przekonanie Ciebie najbardziej ogranicza? Odpowiedź zostaw w komentarzu.


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja