Wszystko zaczyna się od myśli

Wszystko zaczyna się od myśli

 

wszystko zaczelo sie od mysliWszystko, co mamy w tej chwili zaczęło się od myśli. Każde nasze przedsięwzięcie, a później działanie zaczyna się od myśli.

Nasze życie przepełnione jest myśleniem. Nasze myśli i przekonania wpływają na to, jak postrzegamy siebie, innych ludzi i świat.

Mają wielką siłę również w stosunku do nas samych. Siła ta może być pozytywna lub negatywna w zależności od rodzaju przekonań. Nasze myśli mogą dodawać nam siły, energii do działania i niosą nas w kierunku kolejnych sukcesów, ale niestety są też takie, które nie wnoszą w nasze życie nic dobrego.

Zarówno pozytywne jak i negatywne myśli są pielęgnowane w naszej podświadomości. Mądrość jest w każdym człowieku. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu 🙂 

Potęga naszych myśli

 

Większość z nas ma świadomość tego, jak ogromny wpływ na nasze życie mają zwłaszcza negatywne myśli. Jak mówił Dale Carnegie Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.”

Negatywne myśli, które kierują naszym życiem i wpływają na nasze decyzje, są również powodem długotrwałego procesu ciągnącego się od wielu lat, na ogół już od dzieciństwa i były napędzane przez ludzi z naszego otoczenia.

Rodzice, nauczyciele, rodzina i przyjaciele mogli przyczynić się ogromnie na kształtowanie w nas negatywnych myśli, które mają wpływ na nasze życie. Sama jestem tego przykładem. Dzieciństwo nie najlepiej wspominam.

W mojej rodzinie nie było wsparcia, zrozumienia, ani docenienia ze strony rodziców. Jak poszłam na studia rodzice ciągle powtarzali mi, „po co ci studia i tak do niczego ci się nie przydadzą”. Wmówili mi to, ponieważ oprócz stażu nie pracowałam w swoim zawodzie.

Żyłam z niskim poczuciem własnej wartości i dręczyłam się negatywnymi myślami, typu „nie uda mi się”, „inni są ode mnie lepsi”, „jestem do niczego” itp. Ciągnęło się to przez lata, aż do momentu kiedy zrozumiałam, że to ja mam wpływ na swoje życie i te myśli z dzieciństwa i młodych lat nie pozwalają mi cieszyć się życiem.

Życie uciekało mi przez palce, a ja nadal żyłam przeszłością. Zdałam sobie sprawę z tego, że potrzebowałam docenienia swoich rodziców, jak każdy młody człowiek, bo to naturalne. Tak jak powiedział William James „Najgłębiej zakorzenione w naturze ludzkiej jest pożądanie, by być docenianym”. 

Uwierzcie mi, nie piszę to po, aby się użalać. Piszę po to, aby dać do zrozumienia wszystkim, że myśli zwłaszcza te negatywne, mają ogromy wpływ na nasze życie – mogą je nam zmarnować. Dlatego trzeba je zostawić w przeszłości i żyć teraźniejszością. Zrozumienie negatywnych myśli i uczenie się jak je pokonać jest możliwe.

To nie to, co masz, ani to, kim jesteś,
ani to, gdzie jesteś, ani co robisz
czyni Cię szczęśliwym bądź nieszczęśliwym.
Chodzi o to, o czym myślisz.

 Dale Carnegie

Teraz jestem wolna, bo uwolniłam się od ciągłych negatywnych myśli. Co mi w tym pomogło?

Wszystko zaczyna się od myśli … pozytywnej

 

wszystko zaczyna sie od mysli 1Aby zobaczyć rzeczy w pozytywnym świetle, należy wspierać i podtrzymywać pozytywne myśli w swoim umyśle.

Jak już wspomniałam w moich wcześniejszych wpisach, najlepszym sposobem na podtrzymanie pozytywnego myślenia jest wdzięczność.

Wdzięczność za wszystko co posiadasz – za zdrowie, za rodzinę, za dzieci, za samochód (może dwa), za dach nad głową, za jedzenie … mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.

TO JEST NAPRAWDĘ WAŻNE!

Właśnie wdzięczność mi pomogła. Jeśli jesteśmy wdzięczni za wszystko co mamy, to potrafimy się tym cieszyć. Wdzięczność powoduje, że myślimy o tym co mamy z radością i dzięki temu pielęgnujemy pozytywne myśli. Jeśli nie, to żyjemy bez celu, nie cieszymy się nawet większymi osiągnięciami.

Życie bez celu, to tak jak dom bez projektu. Ludzie sukcesu tacy jak: Roosevelta, Edison, Rockefeller, Ford etc. naprawdę żyli według celu, podczas gdy większość ludzi żyje według ich życzenia.

Wiedząc to, masz możliwość osiągnięcia czegoś za pomocą swojego umysłu i dzięki temu naprawdę możesz odmienić swoje życie.

Ten sposób dotyczy zarówno pielęgnowania pozytywnych myśli, jak również przyczynia się do bycia szczęśliwym. Wszystko jest w naszej głowie i zależy od naszego sposobu myślenia. Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić i uwierzyć może to osiągnąć. – Napoleon Hill.

Moje przemyślenia zakończę słowami Mahatma Gandhi:

Twoje przekonania stają się twoimi myślami.
Twoje myśli stają się twoimi słowami.
Twoje słowa stają się twoimi czynami.
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami.
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami.
A Twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem.

 

Istnieje mnóstwo badań dotyczących siły naszego umysłu, naszych myśli i jaki ma to wpływ na rzeczywistość. Jedno jest pewne – jesteś wytworem własnych myśli.

Możesz zmienić swoją rzeczywistość poprzez świadomy sposób myślenia, wdzięczność, życie według celu – wykorzystując różne sytuacje w życiu. Trzeba widzieć szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą. Wszystko zaczyna się od myśli. Co o tym myślisz? Zapraszam do komentowania 🙂

Źródło zdjęcia: freedigitalphotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

Nawigacja