Zatrzymaj się

Zatrzymaj się

 

wspomnieniaŻyjemy w czasach, gdzie ciągle się spieszymy. Wszystko jest na „wczoraj” i chcemy to ogarnąć. Na dłuższą metę trudno tak żyć.

A co z chwilą obecną? Co jest dla nas ważne? Myślimy o tym?

Zatrzymaj się chociaż na chwilę, każdego dnia. Pomyśl przez chwilę, co jest dla Ciebie ważne.

Nie chodzi o to, że w ten sposób marnujesz swój czas. Czasem warto zwolnić, pomyśleć, o tym, co już masz i powspominać. Szczęście i radość jest, tylko trzeba zrozumieć, że w tym, co już mamy.

Wspomnienia, to inaczej myśli. Myśli o tym, co już było, o tym co nas spotkało, o drugim człowieku, zwłaszcza którego już z nami nie ma. Warto wspominać dobre chwile. Jeśli mamy nie najlepsze wspomnienia o osobie, której już nie ma, pojawiła się refleksja nad własnym życiem.

To jakie wspomnienia pozostawimy po sobie, zależy tylko od nas. Jeśli oczywiście zależy nam na dobrych wspomnieniach, starajmy się przeżyć swoje życie najlepiej jak potrafimy. Pomagając innym mamy szansę być lepszymi ludźmi.

Szanujmy i kochajmy innych ludzi, wprowadzając w życie mądre słowa księdza Jana Twardowskiego: Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą. Przypominają nam, że utrata kogoś bliskiego, czy znajomego, może nastąpić w każdej chwili, najmniej spodziewanej.

Czy my swoim postępowaniem, okazujemy bliskim nam osobom, jak bardzo ich kochamy?

Dopiero, gdy ktoś zakończy życie na ziemi, wielu z nas poznaje wielką wartość tej osoby. Ważne jest, aby w każdym człowieku znaleźć wartość, żebyśmy kiedyś nie żałowali, że nie zdążyliśmy, że tyle słów pozostało niewypowiedzianych.

Kochamy wciąż za mało i stale za późnoChodzi tu również o właściwe wykorzystanie czasu danego nam tu na Ziemi. Upływ czasu daje nam do zrozumienia, że pewnych rzeczy nie możemy naprawić. Nie zwlekaj z otwieraniem się na drugiego człowieka! Nie odkładaj odwiedzin chorej osoby, czy przeprosin!

W pełni zgadzam się ze słowami księdza Jana Twardowskiego, ponieważ przekonują one także do starania się o coraz większy szacunek i miłość względem drugiego człowieka. W stosunku do innych osób możemy być życzliwi i otwarci na ich problemy.

Bo „kochać ludzi”, to umieć okazywać im serce. Z pewnością, im więcej ludzi obdarowujemy miłością, życzliwością i pomocą, tym bardziej czujemy się lepsi i szczęśliwsi 🙂 Żyć pełnią życia z ludźmi i dla ludzi, mając świadomość tego, że piękno jest wokół nas. Każda droga może być najlepszą z chwil całego naszego życia. Pasują mi tutaj słowa mojej ulubionej piosenki (kołysanki) Zespołu Dżem – Do kołyski.

Żyj z całych sił
I uśmiechaj się do ludzi
Bo nie jesteś sam
Śpij, nocą śnij
Niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi
Teraz śpij

Niech dobry Bóg
Zawsze cię za rękę trzyma
Kiedy ciemny wiatr
Porywa spokój
Siejąc smutek i zwątpienie
Pamiętaj, że

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic…
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil…

Idź własną drogą
Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic…
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil…

Nie tylko takie dni powinny nas zmuszać do refleksji, zatrzymania się na chwilę, pomyślenia nad własnym życiem i postępowaniem. Każdy dzień jest dla nas szansą. Zatrzymaj się! Zapraszam do komentowania.

 

Źródło zdjęcia: FreeDigitalPhotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

 

Nawigacja